Skip to content

Mekanik ve Elektromekanik Birim, Sistem ve Özel Amaçlı Test Sistemleri Tasarımı​

Ana yüklenici olarak nitelendirdiğimiz ASELSAN, Roketsan, TÜBİTAK, TUSAŞ ve Enerjisa gibi kurum ve kuruluşların mekanik ve elektromekanik disiplinler içeren bazı sistem ve alt sistemlere, test ekipmanlarına, özel amaçlı makinelere ve yazılımlara ihtiyaçları olmaktadır. İNDES Mühendislik; ana yüklenici şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayan, rafta hazır bir muadili bulunmayan ve farklı nitelikte gereksinimleri içeren sistemleri tasarlama ve üretme kabiliyetine sahiptir. Bunların her biri, farklı işlevlere sahip olan ürünlerdir.

İNDES Mühendislik, bu alanda gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarda ortaya koyduğu yüksek güvenilirliğe sahip maliyet-etkin çözümlerin yanı sıra kullanıcıların farklı taleplerine hızlı geri dönüşleri ile fark yaratmış ve kuruluşundan itibaren, küçük ve büyük ölçekli 80’e yakın projeyi başarıyla teslim etmiştir.

Modüler ve Mobil Hibrit Enerji Üretim ve Depolama Sistemleri​

İNDES Mühendislik; kurulduğu bölgede, kesintisiz ve güvenilir bir şekilde çalışan modüler ve mobil hibrit enerji üretim ve depolama sistemlerini tasarlama ve üretme kabiliyetine sahiptir. Özellikle lojistik desteğin sınırlı olduğu, ulaşımın kolaylıkla sağlanamadığı ve güç kesintisi yaşanılan sivil ve askeri bölgelerde ihtiyaç duyulan bu sistemlerin, kuruldukları bölgede sorunsuz çalışmaları ve kolay kullanılabilir olmaları, kritik önem taşımaktadır.

İNDES Mühendislik’in, 2017 yılından bugüne kadar teslim ettiği tüm sistemler, bu doğrultuda arıza vermeden çalışmaya devam etmektedir. İNDES Mühendislik, bugüne kadar, 3 farklı tipte, 50 adede yakın sistem teslim etmiştir.

Uçuş Hattı Taşıma, Yükleme ve Yer Destek Ekipmanları​

Uçuş hattındaki bir uçağın, bir helikopterin ya da bir insansız hava aracının, en kısa zamanda göreve hazır hale gelebilmesi, teknisyenlerin başarısı kadar kullandıkları ekipmanlara da bağlıdır. İNDES Mühendislik, burada devreye girmekte ve kullanıcıya, 4-5 eksen hareket kabiliyetine sahip mekanizmaları barındıran sistemler tasarlayarak faydalı yüklerin hava platformlarına montajını ve entegrasyonunu sorunsuz hale getirmektedir.

İNDES Mühendislik, uçuş hattında; görüntüleme birimi, füze, bomba, mühimmat, hedefleme podu, navigasyon podu ve eğitim podu gibi faydalı yükleri taşımak ve bunları uçak, helikopter ve insansız hava araçlarına takmak için kullanılan ekipmanları tasarlama ve üretme kabiliyetine sahiptir. Kuruluşundan itibaren 8 farklı tipte ekipmanın tasarımını ve teslimatını gerçekleştirmiştir. Söz konusu ekipmanlar, operasyonel olarak sahada başarıyla kullanılmaktadır.

Isıtma-Soğutma Üniteleri ve İklimlendirme Sistemleri

İNDES Mühendislik, kullanıcıları için; özel amaçlı, yüksek verime sahip ve düşük enerji gereksinimi bulunan ısıtma-soğutma üniteleri ve iklimlendirme sistemleri tasarlama ve üretme kabiliyetine sahiptir. 2017 yılında, askerimiz ve güvenlik güçlerimiz tarafından ihtiyaç duyulan bir sistem için geliştirmiş olduğu ısıl sistem tasarımına ait patent belgesi bulunmaktadır.

Sistemlerin verimlilik ve enerji sarfiyatı konularındaki yüksek performansını, farklı sistem parametrelerini anlık olarak analiz edebilen ve yine kendi geliştirmiş olduğu akış kontrol birimlerini kullanarak gerçekleştirmektedir.

Üretim, Test, Doğrulama Amaçlı Cihaz ve Fikstürler​

İNDES Mühendislik, savunma ve havacılık sanayisinde ihtiyaç duyulan üretim aparatlarını ve askeri birimlerin; tasarım, doğrulama ve performans testleri sırasında kullanılan çevre koşulları test fikstürlerini tasarlama ve üretme kabiliyetine sahiptir. Kuruluşundan itibaren birçok farklı nitelikte ürün teslim etmiştir. Geliştirmiş olduğu bu ürünlerin etkin ve güvenilir bir şekilde kullanılması sonucunda, şirket, ana yükleniciler ile dönemsel anlaşma yapma başarısı göstermiştir.